Посол США в ОБСЄ: війна в Україні не обмежується Донбасом

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
27 Листопада 2020, 14:09
Джеймс Гілмор
Ольга ПолтавкаQHA
27 Листопада 2020, 14:09

Війна в Україні, яку розпочала Росія, не обмежується Донбасом, а й стосується окупації Криму.

Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

"Війна в Україні не обмежується Донбасом. У Криму російська окупаційна влада продовжує утискати, переслідувати і арештовувати активістів, журналістів і членів громадянського суспільства лише за те, що вони реалізують свої права на мирні зібрання чи свободу вираження поглядів чи релігії", — заявив він.

Очільник місії США при ОБСЄ засудив політично вмотивовані переслідування та арешти в окупованому Криму, а також мілітаризацію з боку РФ Кримського півострова, Чорного та Азовського морів.

Наближаючись до Ради міністрів наступного тижня, ми підтверджуємо, що Крим — це Україна. Сполучені Штати розглядають окупацію Росією Криму, підкріплену фіктивним референдумом, як ключовий елемент її агресії, що триває проти суверенного сусіда, — заявив Гілмор.

Нагадаємо, США очікують, що міністерська рада ОБСЄ, яка відбудеться 3-4 грудня, приділить значну увагу війні в Україні, яку розпочала та підживлює Росія.

Як повідомляли «Кримські новини», перший заступник керівника пресслужби Держдепартаменту США Кейл Браун прокоментував спробу держави-окупанта Росії відкрити «почесне консульство» Нікарагуа в тимчасово окупованому Криму.