Посол ЄС в Україні вимагає від Росії звільнити затриманих кримських татар

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 16:29
Фото: УНІАН
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 16:29

Глава Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас закликав Російську Федерацію терміново звільнити затриманих кримських татар. А також закликав припинити переслідування жителів окупованого Криму.

Про це йдеться у повідомленніголови представництва ЄС в Україні у Твіттер.

Засуджую неодноразові масові затримання кримських татар Російською Федерацією. Нещодавно було затримано 31 особу, серед них - жінки і діти, - написав він.

При цьому посол ЄС зазначив, що "всі затримані повинні бути негайно звільнені, а переслідування і залякування в окупованому Криму мають бути припинені".

Як повідомляли QIRIM.News, напередодні у Центральному, Залізничному та Київському "судах" окупованого Сімферополя пройшов розгляд адміністративних справ щодо кримських мусульман, затриманих 23 листопада під час зустрічі Едема Семедляєва. "Суди" винесли рішення, зокрема, від 10 до 14 діб адміністративного арешту кримським татарам. А також штрафи у сумі від 10 до 15 тисяч рублів, тобто, від 3700 до 5550 гривень. Серед цих громадян, 9 жінок, які отримали штрафи.

Як повідомляли QIRIM.News, 23 листопада у Сімферополі після 12 діб арешту вийшов на волю кримськотатарський адвокат Едем Семедляєв. Однак, силовики почали затримувати тих, хто приїхав його зустрічати - це кілька десятків людей. Серед них - жінки та журналісти.