Посольство України в Туреччині закликало світ засудити російський перепис населення в окупованому Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Жовтня 2021, 17:56
Асіф АлієвQHA
22 Жовтня 2021, 17:56

Україна закликає міжнародну спільноту засудити загальний перепис населення в окупованому Криму і не визнавати результати в контексті Криму.

Про це, як передає QIRIM.News, йдеться в повідомленні посольства України в Туреччині.

У повідомленні наголошується, що перепис, проведена в Криму російським окупаційним урядом, є перш за все порушенням українського законодавства і міжнародного права.

«Фактично, згідно з резолюцією 62/262 ООН «Про територіальну цілісність України», результати так званого референдуму, проведеного в Криму 16 березня 2014 року, є недійсними з точки зору міжнародного права. Таким чином, цей так званий референдум не є підставою для зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також не може служити виправданням для показу перепису в Криму як частини перепису, проведеного на всій території Росії», - заявили в посольстві.

У дипломатичному корпусі відзначили, що, провівши незаконну перепис, Кремль намагається виправдати анексію Криму і ще більше підірвати суверенітет і територіальну цілісність України, ігноруючи норми міжнародного права.

15 жовтня в день проведення перепису в Криму МЗС України засудив дії РФ. Як заявили українські дипломати, такі дії РФ спрямовані проти державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Як повідомляли QIRIM.News, УкраїнаЄССША та ще низка країн засудили незаконний перепис населення Росією в окупованому Криму.