Постачав неякісні комплекси для боротьби з дронами на Кримському мосту: окупанти обвинуватили полковника росгвардії

Новини України та світу
Шевчук Микола
29 Березня 2023, 17:53
Шевчук Микола
29 Березня 2023, 17:53

Слідчий комітет (СК) окупантів звинуватив полковника росгвардії у постачанні неякісних комплексів для боротьби з БПЛА на Кримському мосту.

Про це з посиланням на ЗМІ окупантів повідомляє телеграм-канал «Кримський вітер».

Обвинувачення висунуто начальнику відділу морського управління росгвардії полковнику Сергію Волкову.

За безпосередньою участю Волкова до військ Росгвардії надійшли два радіолокаційні комплекси боротьби з безпілотними повітряними суднами, технічні характеристики яких були недостатніми для успішного виконання завдань із протидії сучасним БПЛА, – сказано в повідомленні.

За результатами аукціону було укладено держконтракт на 395,5 млн. рублів. Документ передбачав постачання двох радіолокаційних комплексів боротьби з БПЛА, які могли бути використані в тому числі для захисту Кримського мосту, проте з'ясувалося, що технічні характеристики цієї техніки не дозволяли успішно вирішувати завдання боротьби з безпілотними апаратами. Незважаючи на це, полковник росгвардії забезпечив умови для озброєння цього обладнання.

Звинувачення висунуто за ч. 3 ст. 286 КК рф (перевищення повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 8 жовтня на Кримському мосту прогримів вибух, в результаті чого він був пошкоджений. Загарбники обвинуватили в ньому українські спецслужби та країни Заходу. Після вибуху окупанти довго відбудовували частину моста, а потім заявили, що зробили жорсткішим огляд автомобілів при в’їзді на міст, що привело до значних заторів.