Постійне представництво Президента в АР Крим закликало РФ припинити хвилю репресій в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Березня 2022, 18:18
Ліна Тимошина
10 Березня 2022, 18:18

Представництво засуджує черговий етап злочинних дій окупаційної адміністрації РФ в Криму, направлених на переслідування представників кримськотатарського народу та його представницького органу — Меджлісу кримськотатарського народу в умовах, коли увага міжнародної спільноти прикута до війни в Україні. Про це повідомляє Постійне представництво Президента в АР Крим.

Лише протягом останніх двох діб проведено ряд незаконних судових засідань у справах кримськотатарських активістів.


Зокрема, "суд” у т.зв. «другій Сімферопольській справі Хізб ут-Тахрір за звинуваченням Бекірова, Сейтабдієва, Сейтхалілова, Сулейманова, Янікова»; суд у т.зв. “справі Білогірської групи Хізб ут-Тахрір”; суд у т.зв. “справі Еміля Зіядінова”; суд у т.зв. «справі Другої Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір за апеляційними скаргами Мустафаєва Сервера, Салієва Сейрана, Аметова Ернеса, Асанова Марлена, Белялова Мемета, Зекір'яєва Сервера, Ібрагімова Тимура, Смаїлова Едема”; суд у т.зв. «другій Сімферопольській справі Хізб ут-Тахрір за звинуваченням Бекірова, Ізетова, Умерова, Айвазова, Базарова»; суд у т.зв. «другій Сімферопольській справі Хізб ут-Тахрір за звинуваченням Газієва, Гафарова, Карімова, Муртаза, Османова»; суд у т.зв. «справі Нарімана Джеляла та братів Ахтемових».

Проведене сьогодні чергове “судове засідання” за звинуваченням першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Асана й Азіза Ахтемових є черговим актом політики витіснення представницьких органів кримськотатарського народу з Криму, актом придушення будь-яких проявів громадянської активності у відстоюванні власних прав, - зазначили в представництві.

Також представництво продовжує наполягати, що відповідні кроки окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя щодо переслідування Нарімана Джеляла пов’язані з його громадською та політичною діяльністю, зокрема участю у якості спікера на різних майданчиках Саміту Кримської платформи.

Представництво висловлює вдячність Наріману Джелялу за слова підтримки боротьби українського народу проти російських загарбників, які він висловлює у своїх листах з неволі, особливо в листі, що ми отримали після повномасштабного наступу військ РФ на Україну, - зазначили у представництві.

Постійне представництво Президента в АР Крим висловлює підтримку Наріману Джелялу. Там зазначили, що Україна робитиме усе задля деокупації тимчасово окупованого Криму та притягнення винних у міжнародних злочинах до відповідальності.

Вкотре закликаємо російську федерацію припинити хвилю репресій та відмовитися від системних переслідувань громадян України в тимчасово окупованому Криму, за їх політичні погляди, позицію та переконання. А також виконати наказ Міжнародного суду ООН 2017 року у справі "Україна проти Російської Федерації", яким запроваджено тимчасові заходи, зокрема утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, напередодні дружина першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла Левіза Джелялова написала, що 10 березня у Верховному суді Криму має відбутися друге слухання по суті у справі Нарімана Джеляла, Асана і Азіза Ахтемових.

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків та затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії», зокрема в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.