«Потрібно вбити російський експорт», - Кулеба повідомив про надання Україною пропозицій щодо сьомого пакета санкцій проти РФ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
08 Червня 2022, 14:42
Ліна Тимошина
08 Червня 2022, 14:42

Україна надала ЄС пропозиції щодо сьомого пакета санкцій. Про це повідомив на брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За його словами, з огляду на те, що Росія планує воювати до останнього росіянина, санкційний тиск на неї треба посилювати. Тому Україна наполягає, що сьомий санкційний пакет має бути ухвалений якнайшвидше.

Ще раз наголошую - немає жодних раціональних підстав зволікати з сьомим пакетом санкцій. Це наш сигнал ЄС і Групі семи, - наголосив глава МЗС.

Кулеба пояснив, що в основу цього листа закладені пропозиції групи Єрмака - Макфола за трьома напрямами.

Перше - це нові секторальні санкції у сферах енергетики, фінансів і торгівлі. Друге - це дорожня карта нових персональних санкцій проти російських олігархів, високопоставлених урядовців та керівників держпідприємств. Третє - це закриття вже виявлених лазівок для ухилення від санкцій (…) Завдання - потрібно вбити російський експорт, - розповів очільник МЗС.

Також Кулеба додав, що необхідно посилити вже ухвалений шостий пакет санкцій, щоб Росія припинила "гратися з темою нафти".

Грубо кажучи, навіть у нинішньому форматі нафтове ембарго ставить російську владу на лічильник зворотного відліку. Повне ембарго після того, як посне діяти, а це станеться (…) повне нафтове ембарго утворить у російському бюджеті пробоїну на десятки мільярдів доларів, - підкреслив міністр закордонних справ.

Як повідомляли QIRIM.News, Рада ЄС затвердила шостий пакет економічних і персональних санкцій, спрямованих проти РФ і Білорусі.