«Повернення під контроль України Криму буде особистою поразкою, крахом для путіна», - Ташева

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 14:36
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 14:36

Повернення під контроль України Криму буде особистою поразкою, крахом для путіна. Про це заявила Постійна Представниця Президента в АР Крим Таміла Ташева на сторінці у Фейсбук. Експосадовцям, які дуже дружать з кремлем вона порадила більше вивчати історію, де можна знайти багато відповідей, коментуючи висловлювання ексканцлера Німеччини Герхарда Шредера щодо деокупації Криму та територіальних поступок.

Крим як важливий стратегічний об'єкт, військова база з можливістю впливати та контролювати весь Чорноморський регіон, як символ "переможного" путіна, як "колиска православ'я" (культ Херсонесу) - росії дуже потрібен. Повернення під контроль України Криму - буде так само особистою поразкою, крахом для путіна, - написала Ташева.

За її словами, те, що зараз йде велика війна, з такими жертвами для України, з глобальною кризою для світу - є наслідком відсутності належної реакції у 2014 році на окупацію Криму.

І зараз, коли хтось з цих горе-політиків говорить про поступки з боку України - завжди всі розуміють що це про Крим. Світ, як ніколи раніше об'єднаний у своїй підтримці України, підтримці наших міжнародно визнаних кордонів, включно з Кримом (і Севастополем), - зазначила вона.

Представниця Президента в Криму наголосила, що стратегічно важливо, щоб Крим був під контролем України, адже знаходження росії в Криму - це постійна небезпека для всього регіону і світу.

Весь світ побачив, яку трагічну роль зіграв мілітаризований Крим у повномасштабному нападі росії. Президент, все наше військово-політичне керівництво неодноразово наголошували - що війна почалась не 24 лютого, а 8 років тому, і завершиться з поверненням всіх наших територій, - підкреслила вона.

Заяви ексканцлера Ташева назвала огидними, з огляду на все. Вона наголосила, що абсолютно російський колоніальний наратив, який ширить Шредер про те, що за виключенням кримських татар, яких він назвав меншиною, регіон є російським.

Хочу нагадати, що Крим ніколи не був "русским". Кримські татари становили більшість населення Криму на початку 18 ст. - 95,1 %, поступово з колонізаторською політикою російської імперії частка корінного народу зменшувалась. Після першої анексії Криму катериною ІІ 1783 року кримських татар ще було 87,6 %, а далі почалось - переслідування інтелігенції, створення умов для витіснення кримських татар (велика частина кримських татар почала після анексії їхати на терени Османської імперії, саме тому велика діаспора кримських татар зараз живе в Туреччині, Румунії тощо), - пояснила вона.

Остаточним "завершенням" кримськотатарського питання у колонізаторів мав стати геноцид кримськотатарського народу, депортація 1944 року - коли в Криму не залишилось жодного кримського татарина.

Україна точно відновить справедливість щодо Криму і кримських татар, перші кроки вже зроблені - стратегія деокупації, Кримська платформа, закон про корінні народи, і стратегія розвитку кримськотатарської мови та інші проєкти законів, які ми зараз готуємо, - додала Ташева.

Як повідомляли QIRIM.News, ексканцлер Німеччини Герхард Шредер назвав війну в Україні "помилкою російського уряду", але наголосив, що для врегулювання потрібні поступки обох сторін. А також вважає абсурдною ідею повернення Україною Криму військовим шляхом.