«Повернути Крим військовим шляхом буде надзвичайно складно», — голова Об'єднаного комітету начальників штабів США

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 11:19
Асіф АлієвQHA
24 Березня 2023, 11:19

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що повернути тимчасово окупований Крим військовим шляхом буде "надзвичайно складно", проте Україна має вирішувати сама.

Про це він повідомив під час слухань у Конгресі, цитує його Military.com, передає Liga.net.

За його словами, війна РФ проти України та підтримка Києва є важливим національним та фундаментальним інтересом для США, Європи та глобальної безпеки.

Він зазначив, що вважає повернення Криму "надзвичайно складним завданням для досягнення у військовому відношенні", проте рішення, чи це робити, залишається за Україною.

"Наше завдання — допомогти Україні захистити себе. США не воюють з Росією, хоча РФ і намагається це зобразити", — сказав Міллі.

Генерал заявив, що відсутність військової допомоги Україні призведе до глобального конфлікту великих держав, чого вдалося уникнути після Другої світової війни.

Нагадаємо, генерал Марк Міллі заявив 16 листопада 2022 року, що українська перемога в Криму навряд чи «відбудеться найближчим часом».

Раніше російський опозиційний журналіст, редактор видання "The Insider" Тимур Олевський  зазначив, що російське суспільство починає розуміти, що його влада втрачаєконтроль над ситуацією в Криму. Питання деокупації Донецька та Луганська буде важче ніж Криму насамперед тому, що там (на Донбасі) пряме сполучення з росією, а людських ресурсів у Кремля достатньо. Таку думку висловив експерт Олег Жданов.

Раніше блогер, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко заявив, що Збройні Сили України можуть опинитися біля адміністративної межі Криму вже за два тижні, або ще швидше, навіть за тиждень. Як писали QIRIM.News, військовий експерт Роман Світан вважає, що Збройні сили вже навесні 2023-го вийдуть на узбережжя Азовського моря. Що більще - до кінця літа українські захисники звільнять анексований Крим.

Раніше голова громадської організації "Центр спільних дій"  Олег Рибачук заявив, що звільнення кримського півострова можливо без великих втрат у Збройних силах України.