Повільні тортури і вбивства. Адвокати розповіли про загрозу життю фігурантам «справи Веджіє Кашка»

Новини
Євген БерезовськийQHA
09 Січня 2019, 12:57
фото "Крымская солидарность"
Євген БерезовськийQHA
09 Січня 2019, 12:57

Стан здоров'я фігурантів «справи Веджіє Кашка» Казіма Аметова і Бекіра Дегерменджі з кожним судовим засіданням все гірше й гірше, нічим іншим як повільними тортурами і вбивствами назвати їхнє тримання у СІЗО не можна.

Про це, як передає голова виконкому Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедля, повідомив адвокат Еміль Курбедінов після того, як «Київський райсуд» Сімферополя переніс судове засідання у «справі Веджіє Кашка».

⚡️ СУД ПО «ДЕЛУ ВЕДЖИЕ КАШКА».Информационный пост.09.01.2019UPD_1. Судебное заседание перенесли на 24 января 2019...

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 8 січня 2019 р.

За словами адвоката, стан здоров'я Казіма Аметова критичний.

Він дуже сильно задихається. Він ледве-ледве дихав, коли я його бачив. Хоча йому роблять якісь уколи, але йому це не допомагає.

Адвокати кримських татар просили «суд» змінити підзахисним запобіжний захід, хоча б на домашній арешт, проте це клопотання навіть не розглянули.

За словами Курбедінова, третій фігурант справи — Руслан Трубач — перебуває в одній камері з Едемом Бекіровим, за яким і доглядає.

Трубач сказав, що ця людина (Едем Бекіров — прим. ред.) скоро помре. У нього нога вже синя і йому постійно зле, є проблеми з серцем.

Як зазначив захисник Асана Чапуха Айдер Азаматов, літній кримський татарин до того, як його помістили у СІЗО, був здоровою людиною, а зараз змушений приймати багато медичних препаратів, хоча й переведений під домашній арешт.

Влада має розуміти і адекватно реагувати на ситуацію зі станом здоров'я фігурантів «справи Веджіє Кашка». Я закликаю вжити адекватних заходів, в іншому випадку наслідки будуть плачевними.

Адвокат Едем Семедляєв заявив, поки що у "влади" є можливість виправити становище, в якому опинилися фігуранти надуманої справи, а саме: змінити запобіжний захід, швидше розглянути цю кримінальну справу і таке ін.

Опубліковано Zair Smedlya Середа, 9 січня 2019 р.

Вчора у коментарі QHA Media Айдер Азаматов повідомив, що у Асана Чапуха виявлено внутрішню кровотечу після того, як його госпіталізували до 6-ої міської лікарні Сімферополя. За його словами, Чапух лежить під крапельницею, перебуваючи на особливій дієті.

Нагадаємо, фігурантами надуманої «справи Веджіє Кашка» є 66-річний Асан Чапух, 52-річний Руслан Трубач, 58-річний Бекір Дегерменджі та 61-річний Казім Аметов.