Поводилися грубо, документи не надали і забрали телефони: нові подробиці обшуку у Ролана Османова

Кримські татари
Шевчук Микола
15 Березня 2023, 15:37
Шевчук Микола
15 Березня 2023, 15:37

Окупанти, які прийшли на обшук до будинку активіста Ролана Османова поводилися зверхньо, грубо і не хотіли показати документи.

Про це заявила дружина активіста Земіне Османова в коментарі «Кримській солідарності».

За її словами, вони не встигли нічого зробити, нікому зателефонувати, як загарбники зайшли в кімнату і повалили Ролана Османова на підлогу, надягнувши на нього наручники.

Також вони конфіскували телефони подружжя.

На запитання хто вони і чого їм треба, окупанти поводилися зверхньо і заявили, що на кепках все написано (там було написано "ФСБ" - ред.).

За словами дружини активіста, документи надав лише один. Решта відмовилися це робити.

Обшук проводили доволі грубо, перевернувши всю хату.

Як повідомляли QIRIRM.News, зранку 15 березня в окупованому Криму, в селі Çoyunçı/Урожайне Сімферопольського району, в будинку активіста кримськотатарського національного руху, громадянського журналіста Ролана Османова відбувся обшук.

13 липня 2022 року Османова російські окупанти затримували біля «верховного суду республіки Крим», де в цей час відбувалося судилище у справі про «диверсію на газопроводі», в якому окупанти звинувачують першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Азіза і Асана Ахтемових.

4 вересня 2021 року окупанти затримували Османова під будівлею фсб росії у Сімферополі, куди він разом з іншими активістами прийшов, щоб дізнатися про долю п'яти викрадених кримських татар. Тоді окупаційний суд визнав винним Османова в тому, що він нібито «порушив обмеження режиму підвищеної готовності» і оштрафував на 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, Ролан Османов - кримський активіст і громадянський журналіст. Раніше він також брав участь у пікеті біля Ханського палацу, протестуючи проти його знищення під виглядом реставрації. Крім цього, він постійний слухач на судових засіданнях із політично вмотивованих справ в окупованому Криму.