Позов окупантів щодо водної блокади Криму: Джемілєв направить адвоката у ЄСПЛ для позова у відповідь

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
29 Березня 2021, 18:51
Тетяна Нікішина
29 Березня 2021, 18:51

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв зазначив, що будь-яке рішення кримських «судів» щодо позову окупантів щодо блокади Україною води в Крим буде незаконним. Він також не вірить, що міжнародні суди можуть розглянути це ж питання на користь російської сторони.

Про це він повідомив Суспільному Крим.

Якщо у них там відбудеться якийсь судовий процес, він же незаконний — це окупаційний «суд» — немає сенсу брати в ньому якусь участь. Але про всяк випадок для того, щоб зібрати матеріали, дізнатися, хто в цьому «суді» задіяний, імена, і потім подати у відповідь позов в ЄСПЛ, я направлю туди адвоката, — заявив нардеп.

За словами Джемілєва, окупанти вже зверталися в ООН. Звідти прийшла відповідь з посиланням на Женевську конвенцію про статус окупованих територій, згідно якої, за соціальний, матеріальний, правовий стан людей на окупованих територіях повністю несе відповідальність окупант.

Тому будь-які претензії цієї країни до якоїсь іншої країни з приводу рішення тих або інших проблем на окупованих територіях є необґрунтованими. Теж саме буде, якщо вони звертатимуться, скажімо, в ЄСПЛ, — зазначив він.

Окупанти подадуть позов через перекриття Північно-Кримського каналу для окупованого Криму до кримського «суду».

«Винними» вони призначили лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафу Джемілєва, главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова та екснардепа Андрія Сенченка.

«Віцеспікер кримського парламенту» Єфім Фікс оцінив збиток від водної блокади Криму в 1,47 трильйона рублів (542 мільярдів гривень).

Чубаров прокоментував заяву окупантів щодо «позову» проти України через перекриття води в Крим.

Бандити не повинні залишатися довго безкарними… Інакше у них зовсім «дах» їде. Російські окупанти та їхні прислужники, які захопили й утримують силоміць наш дім, нашу землю, наше майно, переслідують кримськотатарський народ і етнічних українців, тепер захотіли від нас «грошей, води і електроенергії», — написав глава Меджлісу у фейсбуці.

Як повідомляли «Кримські новини», у Сімферополі 29 березня жителям низки вулиць обмежили водопостачання через аварію на водопровідних мережах.