Правосуддя кримською. Поліцейському, який притягнув безневинного до кримінальної відповідальності, дали умовний термін

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Червня 2022, 10:37
Асіф АлієвQHA
24 Червня 2022, 10:37

Так званий «Бахчисарайський районний суд» Криму ухвалив вирок колишньому поліцейському, який притягнув до кримінальної відповідальності невинну людину.

Звільненого з роботи з поліцейського визнали винним за фальсифікацію доказів у кримінальній справі та притягнення явно невинного до кримінальної відповідальності.

«Служнику порядку» призначено покарання у вигляді п'яти років ув'язнення умовно з випробувальним строком на три роки. У травні-червні 2020 року чоловік здійснював дізнання у кримінальній справі стосовно особи, яка звинувачується у зберіганні наркотиків.

«Під час проведення слідчих дій дізнавач сфальшував у кримінальній справі протоколи допитів, які як доказ були покладені в основу звинувачення щодо невинної особи. Метою таких дій стало прагнення поліцейського до зменшення витрат часу та праці під час проведення слідчих заходів, які потребують відповідності до кримінально-процесуального законодавства РФ», – пояснили в пресслужбі «суду».

Справу щодо обвинуваченого у зберіганні повернуто судом для проведення попереднього розслідування, а поліцейського звільнили зі служби. Проти нього порушили справу за частиною 2 статті 303 (фальсифікація доказів) та частиною 1 статті 299 (притягнення свідомо невинного до кримінальної відповідальності) КК Росії.

У ході судового засідання своєї провини експоліцейський не визнав. Вирок не набрав законної сили.