Правозахисний центр «Меморіал» назвав ще 11 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» політв'язнями

Новини
Асіф АлієвQHA
31 Січня 2020, 19:13
Асіф АлієвQHA
31 Січня 2020, 19:13

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав в'язнями сумління та політв'язнями 11 кримських татар — фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір».

Як зазначається на сайті організації, кримських татар переслідують з політичних мотивів у зв'язку із насильницьким здійсненням ними прав на свободу совісті, віросповідання, об'єднання і мирні зібрання.

«Меморіал» вимагає від російської влади їхнього негайного звільнення.

Фото: Мемориал

Серед зазначених політв'язнів: Марлен Асанов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Бєлялов, Сервер Мустафаєв, Едем Смаїлов (усі фігуранти «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»), а також Рустем Емірусеінов, Ескендер Абдулганієв та Арсен Абхаіров (фігуранти з так званої «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»).

У грудні 2019 року «Меморіал» опублікував оновлені списки політичних в’язнів у Росії. Загалом до них було включено 314 осіб. Тоді до списку осіб, позбавлених волі за релігійними мотивами, було додано також 11 людей, яких звинувачують у причетності до оголошеної терористичною і забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».