Правозахисник розповів про труднощі кримських переселенців, які біжать від мобілізації

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Вересня 2022, 17:32
Асіф АлієвQHA
26 Вересня 2022, 17:32

Не всі люди призовного віку в окупованому Криму мають закордонні паспорти.

Про це інформаційному агентству QIRIM.News розповів член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

За його словами, багато кримчан не мають ані російських, ані українських закордонних паспортів.

"Це ускладнює процес виїзду з РФ, тому багато хто в основному намагається виїхати у бік Грузії або в Казахстан, куди можна потрапити за внутрішнім російським паспортом. Але там величезна черга, при цьому нам повідомляють, що через Кавказ трапляються інциденти, коли на машини людей нападають і грабують", - повідомив він.

Барієв зазначив, що навіть у тих, хто має внутрішній цивільний паспорт Росії в Казахстані, дозволено перебувати не більше 25 діб.

"Наше завдання залучити міжнародні організації, Туреччину, Казахстан для надання безпосередньої допомоги, допомоги в адаптації, подальшого працевлаштування", - зазначив Барієв.

Раніше Барієв заявив, що Росія спеціально знищує корінний кримськотатарський народ, порушуючи два міжнародні документи. Правозахисник також розповів, що мобілізованих у Криму чоловіків відвозять до Севастополя, на Козачу бухту та у село Перевальне.