Правозахисники коментують вилучення окупантами приватних ділянок в Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 18:49
Хельга Полтавка
22 Березня 2021, 18:49

Вилучення у громадян України приватної власності, якою вони володіють на території окупованого Криму, є порушенням Міжнародного гуманітарного права.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

«Вилучення окупаційною владою майна у жителів АР Крим та міста Севастополя є порушенням норм МГП», — йдеться у повідомленні.

На думку експертів «Кримської правозахисної групи», «стаття 46 Положення про закони і звичаї війни на суші прямо забороняє державі-окупанту здійснювати конфіскацію приватної власності».

Відчуження землі в Криму у українців — це ще один спосіб примусу жителів окупованих територій до отримання громадянства РФ, — підкреслили у КПГ.

На большей части временно оккупированного Россией Крыма 20 марта 2021 года вступил в силу российский указ о запрете...

Posted by Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group on Monday, March 22, 2021

Довідка: 20 березня 2021 року на більшій частині Криму набув чинності російський указ про заборону іноземним громадянам володіти землею, який більшою мірою торкнувся громадян України, що відмовилися від отримання паспортів РФ.

Указ Володимира Путіна було підписано 20 березня 2020 року. Відповідно до нього більшість районів Криму були включені до «переліку прикордонних територій, де іноземці не можуть володіти землею». Обмеження накладаються на володіння землею в 19 муніципальних утвореннях Криму (всього їх 25). Серед них: Євпаторія, Керч, Ялта, Судак. Заборона на володіння іноземцями землі також поширюється на 12 муніципалітетів Севастополя.

Під заборону не потрапило володіння землею у Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Красногвардійському та Первомайському районах.

«Кримські новини» публікували коментарі експертів щодо того, що стоїть за земельним указом президента РФ Володимира Путіна по Криму і чим може відповісти Україна.

Нагадаємо, речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко також прокоментував путінську заборону у праві на володіння землею у тимчасово окупованому Криму.