Правозахисники назвали «чиновників», які сприяють мілітаризації дітей в окупованому Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Січня 2021, 13:52
Хельга Полтавка
14 Січня 2021, 13:52

Українські правозахисники назвали імена 12 «чиновників» окупаційної влади, які сприяють мілітаризації освітнього простору окупованого Криму та знищують національну ідентичність українських дітей.

Про це йшлося під час онлайн-презентації в «Укрінформі» на тему: «Мілітарізація кримських дітей: хто особисто за це несе відповідальність».

Презентація була організована: представництвом президента України в АРК, «Кримською правозахисною групою», Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Центром прав людини «Zmina».

Керівник служби з питань реінтеграції та деокупації АР Крим представництва президента України в АРК Олена Халімон розповіла, як в Криму різко змінилась направленість та поведінка вчителів у школах.

Після окупації вчителі ведуть агресивне антиукраїнське виховання та просять школярів виносити з класів на смітник українські підручники та портрети українських письменників — зокрема Тараса Шевченка. Хочу наголосити, що всі освітяни в окупації є зрадниками і мають понести відповідальність за знищення свідомості дітей в Криму, — повідомила Халімон.

Керівник освітнього напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Валентина Потапова повідомила, як в Криму відбувається мілітаризація дітей формальною і неформальною освітою.

Також було оприлюднено список окупантів, які вчиняють злочин з питання прав та захисту дітей на території Криму.

За словами Потапової в окупованому Криму зник курс — «діти мають жити в мирі та усвідомлювати свою національну ідентичність». Лишилась лише пропагандистська направленість дітей на ненависть до України і вступ до «Юнармії». Особливо це стосується дітей з військових сімей.

Прокурор АР Крим та міста Севастополя Ольга Пирогова повідомила, що Україна веде процесуальне розслідування відносно захисту прав дітей в окупаціїї.

На даний час здійснення пропаганди є найбільшим злочином відносно дітей в Криму. Наразі надана підозра одному з російських «керівників» в окупованому Криму через залучення дітей до служби в «Юнармії» та порушення прав дітей на тимчасово окупованій території півострова, — заявила Пирогова.

Як повідомляли «Кримські новини», Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти мілітаризації Криму.