Правозахисники закликають світ висловити протест проти затримань адвокатів у Криму

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
27 Травня 2022, 19:35
Ярослава Саєнко
27 Травня 2022, 19:35

Правозахисники закликали міжнародну спільноту висловити протест проти затримань адвокатів в окупованому Криму і натиснути на росію для запобігання її новим звірствам. Про це йдеться у заяві, яку оприлюднив Центр прав людини ZMINA.

Заяву підписали також ГО “КримСОС”, Кримська правозахисна група та Центр громадянських свобод.

Свавільні затримання адвокатів свідчать, що рф перейшла до нового витка репресій в окупованому Криму. Відтепер окупанти переслідують не лише за вираження поглядів, мирні зібрання, релігійну діяльність, громадський активізм, журналістську діяльність, антивоєнну риторику чи будь-яку найменшу незгоду з діями рф у Криму, а й адвокатів, які надають професійну допомогу жертвам політичних репресій, - йдеться у документі.

Правозахисники закликають уряди іноземних держав та міжнародні організації, зокрема учасників Кримської платформи, висловити рішучий консолідований протест проти свавільних затримань адвокатів в окупованому Криму; запровадити персональні санкції проти осіб, які причетні до грубих порушень прав людини у Криму, зокрема співробітників російської ФСБ, “Центру Е”, суддів та інших категорій співробітників окупаційної адміністрації та російських посадовців.