Правозахисниця Матвійчук передасть Папі Римському листи від рідних кримських політв'язнів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 16:43
Ліна Тимошина
02 Червня 2023, 16:43

Рідні військовополонених та незаконно ув’язнених людей із Криму та інших регіонів України можуть написати листи Папі Римському.

Про це написала голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, яка їх передасть.

За кілька днів матиму зустріч із Папою Римським у Ватикані. Їду туди на запрошення папського престолу. Раніше ми передавали йому в руки при різних нагодах листи із проханням сприяти звільненню наших полонених. Ми оформляли їх як офіційні звернення, колективні петиції за підписами рідних, відкриті листи, - написала вона.

За словами Матвійчук, Ватикан направив миротворчу місію в Україну та Росію, тож пріоритетним завданням цієї місії має бути повернення усіх українських військовополонених та незаконно ув’язнених цивільних. І наголосила, що Росія взагалі не має права їх утримувати.

Хочу передати Папі Римському стислі повідомлення від рідних військовополонених та незаконно ув’язнених цивільних людей із Криму та інших регіонів України. Тому хто із рідних хоче долучитися та йому написати, прошу заповнити цю гугл-форму. Усе перекладемо на його рідну іспанську та передамо, - зазначила правозахисниця.

Лінк для заповнення гугл-форми: https://forms.gle/XUeq85BnQs1WTAPb8

На всяк випадок, аби хто не подумав, ми не формуємо списки для звільнення. Ці списки в компетенції державних органів, так само як і ведення офіційних перемовин із Росією, - додала вона.