Представництво президента України в АРК наголошує на передачі Кафедрального собору ПЦУ в Сімферополі Києву

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
17 Грудня 2021, 11:49
Асіф АлієвQHA
17 Грудня 2021, 11:49

Представництво президента України в Автономній Республіки Крим виступає за передачу Кафедрального собору Православній церкви України в Сімферополі державі Україна.

Про це заявила сьогодні на прессніданку із Представництвом Президента України в АР Крим до 29-річчя від дня його створення заявила заступниця представника президента в АРК Дар’я Свиридова, передає QIRIM.News.

Вона зазначила, що Представництво підготувало відповідний закон для голосування в парламенті.

«Сьогодні в Криму існування цієї громади Православної церкви України  під загрозою. Всі ці 8 років вона переживала серйозних утисків з боку окупанта і власне  наш проєкт постанови  ставить питання захисту єдиного кафедрального собору що залишився в Сімферополі, який має бути переданий України для подальшого його захисту», - сказала вона.

Нагадаємо, Кримська єпархія ПЦУ єдиною з релігійних громад на півострові відмовилась від «перереєстрації» релігійної організації відповідно до вимог законодавства Російської Федерації. Це, в свою чергу, стало однією з причин переслідування священнослужителів і вірян ПЦУ.

Факт неправомірних вимог до «перереєстрації», порушення майнових прав і переслідування громади ПЦУ на Кримському півострові зафіксовано, зокрема, в резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», що була схвалена на засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН 14 листопада 2019 року.

Дії окупанта призвели до катастрофічного скорочення кількості церков та священнослужителів Кримської єпархії ПЦУ. До окупації в Криму налічувалось 48 релігійних громад (парафії, місії, братства, монастир), наразі залишилось всього сім. А з 23-х священнослужителів на півострові продовжують служити лише четверо.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада і Кабмін найближчим часом врегулюють право власності Православної церкви України на кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги, який знаходиться в окупованому Криму і в якому проводились служби Кримської єпархії ПЦУ.