Представники кримськотатарського народу відвідали Ірпінь та передали допомогу. Місто-герой знищено на 50%

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Квітня 2022, 13:37
Ліна Тимошина
30 Квітня 2022, 13:37

Голова Меджлісу Рефат Чубаров, заступник міністра з питань тимчасово купованих територій Снавер Сейтхалілєв і голова Координаційного центру Меджлісу Ельвін Кадиров зустрілися з мером звільненого від окупантів Ірпеня Олександром Маркушиним і передали допомогу містянам.


Мер міста-Героя Ірпеня Маркушин розповів новинам QIRIM.News, що запекла боротьба точилася за кожен будинок, кожне подвір'я і місто вистояло та не пустило ворога у Київ. За його словами, окупанти знищили половину Ірпеня.

Ми чітко створили тероборону, чітко скомунікувалися з військовими, і тільки 30% Ірпеня було захоплено. І за кожен будинок, за кожне подвір'я йшла дуже запекла боротьба і ми вистояли. Місто Ірпінь отримало найбільші пошкодження в Київській області. Але ми контратакували і в трьох місцях їх розбили. Якщо взяти біля Ірпеня, приблизно до 120 одиниць техніки противника було знищено. Дуже велика кількість їхнього живого складу знищено. Внаслідок цього понад 50% міста і критичної інфраструктури знищено, - повідомив Маркушин.

Мер зазначив, що немає жодної школи, жодного садочка, в якій би не влучили ворожі бомби. Росіяни обстрілювали цілодобово приватний сектор, багатоповерхові будинки, заклади культури, світи, спорту.

Нищили все, і хотіли цим самим залякати, але не вийшло. Чим більше вони знищували, тим більше у нас було сил і бажання їх виштовхати та розгромити. Так воно і вийшло, - додав мер Ірпеня.

Нині триває відновлення міста та повернення людей, які рятувалися від російських крилатих ракет та бомбардування. Щоб підтримати жителів Ірпеня представники кримськотатарського народу привезли гуманітарну допомогу. Це набори продуктів харчування, а також рюкзаки з аптечками. Окрім таких речей як бинт, лейкопластир, шина, ножиці, антисептик, у рюкзаках є набір для екстрених ситуацій: ліхтарик, дощовик, радіо. Також вони привезли книжки для ірпінських дітей.

За словами заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Снавера Сейтхалілєва, це посібники про основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Зокрема, у форматі коміксів школярам пояснюється як правильно діяти, натрапивши на підозрілі предмети.

Міністерством були підготовані візуальні матеріали щодо розмінування, особливо для дітей - про небезпечні об'єкти. Ми знаємо, що після того, як було звільнене місто, дуже багато залишилося небезпечних об'єктів, тому дуже корисна буде інформація, особливо для дітей, - зазначив Сейтхалілєв.

Він сказав, що нині найважливіше те, що усі разом у ці складні часи співпереживають людям, яких спіткала трагедія.

Впевнений, що все швидко буде відновлене і навіть краще. Тобто рухаємося разом далі до розвитку, щоб стати сильнішими й ще більш об'єднаними після перемоги, - додав заступник міністра.