Представництво Президента України в АР Крим: серед полонених російських військових в оприлюднених списках є мешканці Криму, відомо про 10 осіб

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Березня 2022, 18:05
Ілюстративне фото
Ліна Тимошина
05 Березня 2022, 18:05

Серед полонених російських військові є жителі Криму. Про це повідомило Представництво Президента України в АР Крим, оприлюднюючи оперативну інформацію по ситуації в Автономній Республіці Крим станом на ранок 5 березня 2022 року.

Серед полонених російських військових в оприлюднених учора списках є мешканці Криму — наразі нам відомо про 10 осіб, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ворог продовжує перетворювати кримський півострів в повноцінну військову базу. Зокрема, 4 березня 2022 року, орієнтовно з 14 до 15 за київським часом за напрямком Феодосія-Джанкой пройшло 18 вантажівок з позначкою Z. У зворотному напрямку 4 вантажівки та 2 “панциря” (можливо, пошкоджених).

Орієнтовно о 15:30-16:00 через Керч залізничним сполученням пройшов у бік Джанкою ешелон із 23 вагонів з військовими. Очевидці стверджують, що такі ешелони проходять тут вже 3 день поспіль. В напрямку Сімферополь-Джанкой/Армянськ за день пройшло 3 вантажівки й 1 "тигр". Останній мав нове маркування білою фарбою - ⧖, - повідомляє представництво.

Підводні човни окупантів продовжують розсікати по Чорному морю (помічено в районі Гурзуфа), так само як і винищувачі та бомбардувальники були помічені в небі тимчасово окупованого півострова.

В містах Армянськ, Красноперекопськ та Джанкой лікарні переповнені пораненими. В кожному десь 1000-1500 поранених. У ці лікарні приймають лише військових, цивільні змушені звертатися або до приватних клінік або їхати в бік Сімферополя.

24 лютого окупанти встановили пускові установки на подвір’ї приватних будинків на півночі Криму, - зазначає представництво.

Це тільки частина злочинів, які чинить вже тоталітарна російська влада. Але Крим чинить опір, і скоро над містами знову буде майоріти український прапор, - наголосили у Представництві Президента України в АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 березня радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко опублікував на сторінці у Фейсбук перший список військовополонених солдатів російської армії.