Представництво Президента в АР Крим засудило незаконні арешти кримських татар, які прийшли на судилище підтримати своїх співгромадян

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 14:41
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 14:41

Представництво Президента в Автономній Республіці Крим засудило незаконні арешти кримських татар, які 25 січня прийшли на судилище задля підтримки своїх співгромадян, затриманих у Джанкойському районі.

Про це повідомляє пресслужба представництва.

Одразу три окупаційні суди Сімферополя вчора розглядали справи про так звані “правопорушення” 34 кримських татар — 25 січня вони прийшли на судилище задля підтримки своїх співгромадян, затриманих у Джанкойському районі. На “засідання” про обрання запобіжного заходу нікого не пустили, а коли активісти вийшли на вулицю, їх почали затримувати окупаційні силовики, - йдеться у повідомленні.

З посиланням на "Кримську солідарність" у представництві зауважили, що окупаційні суди відпустили лише 7 киримли, серед яких неповнолітній Амар Абдулгазієв, син політв’язня Тофіка Абдулгазієва. Ще 26 кримськотатарським активістам незаконно присудили адміністративні арешти на термін від 10 до 16 діб, а Руслану Умерову — штраф у розмірі 20 тисяч рублів.

У відомстві підкреслили, що серед незаконно арештованих представників корінного кримськотатарського народу є родичі політв’язнів, активісти, 2 кореспонденти “Кримської солідарності”. Дехто з людей похилого віку та мають інвалідність, однак окупаційним силовикам та “суддям” абсолютно байдуже. Після незаконних вироків усіх відвезли в ізолятори тимчасового утримання в Сімферополі.

Представництво засуджує свавільні затримання та незаконні арешти громадян України в окупованому Криму, представників корінного кримськотатарського народу. Вимагаємо у рф негайно скасувати протиправні “судові рішення” та припинити направлені на корінний народ утиски й репресії!, - йдеться у повідомленні.

Відомство звернуло увагу правоохоронних органів та Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на масові позбавлення особистої свободи громадян України на тимчасово окупованому півострові.

Висловлюємо підтримку родинам усіх незаконно затриманих! Україна продовжить робити все задля якомога швидшої деокупації Криму — лише звільнення українського півострова від окупантів зупинить порушення прав наших громадян і забезпечить притягнення до відповідальності усіх винних у злочинах окупації.

Як повідомляли QIRIM.News, окупаційні суди Сімферополя винесли рішення щодо кримських татар, затриманих 25 січня біля будівлі окупаційного Київського районного суду Сімферополя за те, що прийшли підтримати своїх земляків, заарештованих у Джанкойському районі 24 січня. Кримські татари отримали від 10 до 16 діб адміністративного арешту.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у будинок Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки, його звинуватили у тероризмі, розповіла його дружина. Дружини Айдера Асанова і Рефата Сейдаметова також повідомили про підкинуті їм у будинок книги.

Як повідомляли QIRIM.News, до затриманих у Джанкойському районі кримських татар не допускають адвокатів, розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Як писали QIRIM.News, 25 січня в окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримали десятки людей біля будівлі окупаційного Київського районного суду, які прийшли підтримати заарештованих напередодні кримських татар.

Як писали QIRIM.News, окупаційний Київський районний суд Сімферополя оголосив запобіжний захід шістьом кримським татарам, яких силовики арештували після обшуків їхніх будинків у Джанкойському районі 24 січня, - тримання під вартою на 2 місяці до 24 березня.

Як писали QIRIM.News, Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) у зв’язку з незаконними обшуками та затриманнями представників корінного кримськотатарського народу.

Як писали QIRIM.News, окупаційний суд Сімферополя виніс рішення щодо затриманого 25 січня Казима Аблялімова та присудив йому 10 діб адміністративного арешту. Під час затримання він дізнався про смерть свого батька, і сьогодні через таке рішення він не зможе провести його в останню путь.