Прес-секретар Путіна виключив можливість обговорення Криму президентами РФ і України

Новини України та світу
Анвар Деркач
13 Вересня 2021, 17:16
Анвар Деркач
13 Вересня 2021, 17:16

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заявив про неможливість обговорення питань, пов’язаних з російською окупацією Криму, на зустрічі Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського.

«Певна річ, обговорення Крима не видається можливим. Тому таке формулювання фактично ставить під сумнів гіпотетичну можливість проведення такої зустрічі», - цитує Пєскова державне інформаційне агентство Росії ТАСС.

За словами Пєскова, Путін готовий обговорювати лише двосторонні відносини, а також реалізацію мінських домовленостей. Раніше Київ і Москва неодноразово демонстрували принципово різне розуміння мінських домовленостей з врегулювання на Донбасі.

Напередодні прес-секретар Зеленського Сергій Никифоров заявив, що зустріч президента України з Путіним не матиме сенсу без обговорення Криму. Він додав, що український лідер має волю до зустрічі з Путіним в будь-який час на нейтральній території, але відбудеться зустріч чи ні залежить від Росії.

3-4 вересня в Криму відбулася хвиля викрадень, арештів і затримань кримськотатарських активістів, серед них заступника говлови меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова. Його і ще двох кримських татар ФСБ звинуватила у диверсії на газогоні у селі Перевальне. Брати Азіз і Асан Ахтемови зазнали тортур і під тиском дали свідчення проти себе та Джелялова. Офіційний Київ, низка країн та міжнародних організацій звернулися до Росії з вимогою звільнити заарештованих кримських татар та інших політв’язнів.