«Превентивні заходи» через страх деокупації та зростання руху опору в Криму»: Барієв про березневі обшуки на півострові

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Березня 2023, 12:02
Ескандер Барієв
Ліна Тимошина
17 Березня 2023, 12:02

Через страх деокупації Криму та активізацію громадянських і партизанських рухів на півострові, окупанти намагаються "пройтися" по всіх соціально активних людях на півострові.

Так у коментарі QIRIM.News голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Ескендер Барієв пояснив ймовірні причини обшуків у будинках кримських татар, які почастішали у березні цього року.

Він зазначив, що після "пошкодження залізничого сполучення" поблизу Бахчисараю, загарбники взялися за системні обшуки. Вони почалися з 28 лютого - з обшуку в будинку Соіна Джелілова в Сімферопольському районі.

Тобто вони зараз активно, скажімо так, намагаються знайти людей, хто може бути "причетним" до цього. Але яка тенденція? У першу чергу, враховуючи те, що зараз йде активна війна, і враховуючи те, що вони, я б сказав, налякані, тому що дійсно відбуваються й "бавовни", вони намагаються будувати фортифікаційні споруди в Криму. Є прояви громадянських рухів, таких як "Жовта стрічка", Liberate Crimea. А з іншого боку, ми бачимо прояви таких партизанських рухів, як "Кримські бойові чайки", "Атеш" та інші. Тому, у першу чергу, вони намагаються "пройтися" по всіх соціально активних людях, потенційних активістах, - пояснив Барієв.

Голова правління КРЦ наголосив, що російські загарбники продовжують переслідувати корінний кримськотатарський народ, намагаючись все більше його залякати. За його словами, такі обшуки - це "превентивні заходи" з боку окупантів, які намагаються продемонструвати нібито свою активну діяльність.

Тому вони намагаються проводити "превентивні заходи" для того, щоб продемонструвати, що дуже активно працює фсб в Криму. І, таким чином, залякати наших співвітчизників, які можуть бути соціально активними, - наголосив Барієв.

Крім того, окупаційні силовики прагнуть "представити" кримських татар як "небезпечну частину кримського населення".

Окупанти створюють соціальний портрет кримських татар як нелояльну до російської федерації частину населення Криму. З іншого боку, хочуть створити портрет як "небезпечної частини кримського населення", - заявив керівник правозахисної організації.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 12 березня окупанти прийшли з обшуком до будинку делегата Курултаю кримськотатарського народу Лемара Юнусова, який проживає в селі Урожайне Сімферопольського району Криму.

Як писали QIRIM.News, зранку 11 березня у селі Першотравневе Сімферопольського району Криму у будинку кримського татарина Ахтема Ісмаїлова окупанти провели обшук. ФСБ заявляє, що надійшло повідомлення про пошкодження ним залізниці у Бахчисарайському районі 23 лютого цього року. А також - у будинку Ленура Уркумета в Джанкої.

Нагадаємо, 28 лютого окупанти проводили обшуки в будинку Соїна Джелілова в Сімферопольському районі Криму, 6 березня — в будинку Едема Муртазаєва в Судаку, 9 березня – у Мемета Ашурова в Червоногвардійському районі Криму та Асана Абдурамана, якого немає у Криму. Усі вони заперечують будь-яку причетність до пошкодження залізниці у Поштовому.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 15 березня в окупованому Криму, в селі Çoyunçı/Урожайне Сімферопольського району, в будинку активіста кримськотатарського національного руху, громадянського журналіста Ролана Османова відбувся обшук. Його проводили співробітники фсб нібито у зв'язку з повідомленням про "пошкодження залізниці у Бахчисарайському районі 23 лютого 2023 року".

У коментарі QIRIM.News Ролан Османов повідомив, що його "судитимуть" за статтею «Про неповагу до влади у публічному просторі» за пост у соцмережі.