Президент Болгарії назвав Крим російським та неефективними західні санкції

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Листопада 2021, 15:37
Асіф АлієвQHA
19 Листопада 2021, 15:37

У Болгарії під час дебатів кандидатів в президент чинний глава держави Румен Радев заявив, що Крим є територією РФ.

 Така заява пролунала коли кандидати в президенти: Радев та Анастас Герджиков перейшли до обговорювання питань зовнішній політиці, передає Радіо Свобода.

 Анастас Герджиков заявив, що Крим - українська територія і виступив проти скасування антиросійських санкцій до того моменту, поки кримське питання не буде вирішене.

«Але він хіба зараз не російській?», -спитав Герджикова чинний президент.

Румен Радев заявив, що Болгарії потрібна прагматична політика щодо Москви

«Надзвичайно важливо мати прагматизм у зовнішній політиці. Санкції проти Росії виглядають неефективними. Нам потрібна прагматична політика щодо Москви. Не в останню чергу ми не повинні забувати, що Росія є дуже важливим фактором у боротьбі з глобальним тероризмом», - сказав він.

На заяву болгарського президента відреагувало МЗС України. До Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Болгарії в Києві Костадіна Коджабашева.

Українська сторона довела до посла позицію про некоректність та неприпустимість висловлювань президента Болгарії Румена Радева стосовно Криму під час вчорашніх передвиборчих теледебатів.

«Слова чинного болгарського президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України та Болгарії та різко дисонують з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави в її міжнародно визнаних кордонах. Очікуємо на спростування президентом Болгарії Руменом Радевом його вчорашньої заяви», - йдеться в заяві.