Президент Казахстану Токаєв ухвалив відставку уряду на тлі протестів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 09:19
Фото: liter.kz
Ліна Тимошина
05 Січня 2022, 09:19

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ, згідно з яким ухвалив відставку уряду країни. Про це повідомляється на офіційному сайті президента Казахстану.
Тимчасово виконувати обов'язки прем'єр-міністра буде Аліхан Смаїлов, перший заступник глави уряду.

Члени уряду Республіки Казахстан продовжуватимуть виконання своїх обов'язків до затвердження нового складу уряду, - повідомляється в указі президента.

Крім того, президент Казахстану підписав укази щодо запровадження надзвичайного стану на два тижні в Алмати та на заході країни.

У зв'язку з серйозною та безпосередньою загрозою безпеці громадян з метою забезпечення громадської безпеки, відновлення законності та правопорядку, захисту прав і свобод громадян запровадити у межах Алматинської області надзвичайний стан на період з 12 годин 30 хвилин 5 січня 2022 року на строк до 00 годин 00 хвилин 19 січня 2022 року, – повідомляється на сайті президента.

Нагадаємо, 2 січня у Казахстані розпочалися акції протесту. Учасники акцій вимагали знизити ціни на скраплений газ, яким заправляють автомобілі. Пізніше вимоги стали політичними: відставка уряду та залишення політики експрезидентом країни Нурсултаном Назарбаєвим. Він після відставки у березні 2019 року очолив Раду безпеки Казахстану.