Президент України розкритикував ООН за ігнорування саміту «Кримської платформи»

Новини України та світу
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 07:11
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 07:11

Ігнорування участі в першому саміті "Кримської платформи" Організацією Об'єднаних Націй свідчить про те, що ООН не дотримується власних принципів. Про це сказав Володимир Зеленський у своїй промові на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Участь 46 держав та міжнародних організацій у першому саміті "Кримської платформи" про деокупацію Криму – ось це відданість основним принципам ООН. І я дуже вдячний кожній з цих країн. А те, що ООН проігнорувала майданчик для вирішення проблем міжнародного права та окупації, – це якісь нові, ніким не схвалені принципи, - зазначив Зеленский. 

Він закликав країни засудити агресію з боку Росії.

Якщо ми хочемо оживити ООН, давайте згадаємо, що тут немає обраних, яких не можна ображати. ООН – це всі ми, це 193 країни. І я запрошую всі ці країни приєднатися до спільної декларації учасників Кримської платформи, засудивши окупацію й показавши, що ви – проти силової зміни кордонів у світі. Це не іронія й не тролінг, але цей формат завжди буде відкритим для РФ, - наголосив глава держави. 

Він процитував слова президента РФ Володимира Путіна, акцентувавши, що Кремль може лише говорити про свободу та демократію, а насправді чинити противправні дії.

Это может привести к обрушению всей архитектуры международных отношений. Тогда у нас действительно не останется никаких правил, кроме права сильного. Это будет мир, в котором вместо коллективной работы будет главенствовать эгоизм, мир, в котором будет всё больше и больше диктата, и всё меньше равноправия, меньше реальной демократии и свободы. Все, що я сказав зараз російською, все це слова Президента РФ Володимира Путіна, сказані в Мюнхені у 2007-му та на Генасамблеї ООН у 2015 році. Хіба вони були неправдою? На жаль, відповідь Москви ми знаємо, - сказав президент.

Нагадаємо, інавгураційній саміт «Кримської платформи» відбувся у Києві 23 серпня 2021 року до 30 річниці Незалежності України. У ньому взяло участь 46 делегацій. На саміті ухвалили декларацію, яка засуджує політику Росії щодо окупованого Криму. Вона відкрита до підписання іншими країнами.

"Кримська платформа" – це новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація півострову. Платформа працюватиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.