Президентка Молдови підтвердила свою позицію щодо Криму

Новини
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 16:01
Мая Санду. Фото: gov.md
Ірина Требунських
20 Листопада 2020, 16:01

Новообрана президентка Молдови Мая Санду підтвердила, що не змінить свою позицію у питанні окупації Криму Росією. Про це вона повідомила під час інтерв’ю «Європейській правді».

Я поважаю територіальну цілісність і суверенітет України щодо Криму. Я про це говорила, коли була прем’єркою, і запевняю — говоритиму точно те саме, коли стану президенткою, — сказала Санду.

Вона уточнила, що серед населення Молдови є розрізнені ставлення до окупації Росією українських територій через те, що «в Молдові мало інформації про події в Україні». Санду пояснила, що присутність українських медіа є низькою, а ось російські ЗМІ заповнюють інфопростір і є чимало людей, на яких вони впливають. «Тому ми маємо поділ у суспільстві у ставленні до Криму», — додала новообрана президентка.

Також Санду прокоментувала і скандальні заяви експрезидента Молдови Ігоря Додона. Нагадаємо: проросійський попередній президент Додон заявляв, начебто «Крим належить Росії».

«На жаль, мій попередник не просто не зміг побудувати відносин з Україною, а й, по суті, ізолював нашу державу», — пояснила президентка.

Нагадаємо, у 2016 році Мая Санду прокоментувала анексію Криму: «Визнання Криму частиною Росії — державна зрада».

Як повідомляли «Кримські новини», Ігор Додон попередньо привітав з перемогою у другому турі виборів свою опонентку Маю Санду, але має намір оскаржувати результат виборів у суді через «небачені фальсифікації».

Також привітав Санду з перемогою і президент України Володимир Зеленський.