Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 5 колишніх суддів АР Крим

Новини України та світу
Ліна Тимошина
08 Серпня 2022, 12:45
Ліна Тимошина
08 Серпня 2022, 12:45

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя скерувала до суду 5 обвинувальних актів стосовно 5 колишніх суддів АР Крим. Про це повідомилапресслужба прокуратури.

«Встановлено, що 5 українських суддів, які працювали в судах апеляційної інстанції АР Крим, після окупації півострова, зрадили присязі на вірність народу України та перейшли на керівні посади до незаконно створених окупаційних судів, зокрема, «Верховного суду Республіки Крим», «Апеляційного суду Республіки Крим» та «Севастопольського міського суду Республіки Крим», - йдеться у повідомленні.

Обвинувачені надавали допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ, шляхом безпосередньої участі у формуванні та організації роботи окупаційних судів.

Своїми діями та рішеннями «судді» сприяли становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові, та надавали допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України, - зазначили у відомстві.

Дії обвинувачених кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

У прокуратурі прізвища не повідомляються, однак, за даними джерел QIRIM.News, йдеться про Андрейченко Альону Анатоліївну, Білоусову Вікторію Василівну, Осоченка Анатолія Миколайовича, Руснак Аллу Пилипівну, Алєєву Наталю Галівну.