Прокуратура АР Крим в апеляційній інстанції відстояла вирок колишньому кримському депутату-зраднику Авідзбі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 14:25
Ліна Тимошина
23 Вересня 2022, 14:25

За принципової позиції прокуратури автономії, Київський апеляційний суд залишив без змін заочний вирок суду першої інстанції, яким колишнього депутата Верховної Ради АР Крим VI скликання Авідзбу Анатолія Мкановича визнано винним у вчиненні державної зради та засуджено до 10 років позбавлення волі (ч. 1 ст. 111 КК України у редакції статті від 2014 року). Про це повідомляє Прокуратура АР Крим у Телеграм.

Прокурори довели, що у 2014 році засуджений, спільно з іншими депутатами Верховної Ради АР Крим, задля приховання факту окупації півострова збройними силами РФ та легітимізації дій держави-окупанта, проголосував за ряд незаконних постанов.

Мова йде про підтримання рішення щодо проведення «загальнокримського референдуму», який мав на меті продемонструвати картинку «вільного волевиявлення кримчан», прийняття постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя», що передбачала «входження Криму до складу РФ», - йдеться у повідомленні.

Всупереч постанові Верховної Ради України, якою повноваження депутатів парламенту автономії припинено, продовжуючи реалізацію злочинних намірів держави-окупанта, колишні депутати проголосували за прийняття постанови про «Незалежність Криму» та «Правонаступництво Республіки Крим».

Як повідомляли QIRIM.News, 16 лютого 2022 року, Дніпровський районний суд Києва заочно визнав винним депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим VI скликання Анатолія Авідзбу в державній зраді.