Прокуратура АРК направила до суду справу щодо «військового комісара» з Феодосії

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Червня 2021, 18:03
Хельга Полтавка
29 Червня 2021, 18:03

Прокуратура АРК направила до суду справу щодо підконтрольного Росії «військового комісара» Феодосії «за порушення законів і звичаїв війни», а саме за призов кримчан в армію Росії, повідомляє пресслужба відомства.

Обвинувачений до окупації півострова обіймав посаду начальника полігонної служби Повітряних сил ЗСУ, а у 2014 році зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на військову службу до армії держави-окупанта.

Згодом був призначений на посаду «старшого помічника військового комісара міста Феодосія та Кіровського району АРК», а у 2020 році — безпосередньо на посаду «військового комісара міста Феодосія та Кіровського району АРК», — інформує прокуратура Криму.

Як зазначається, обвинувачений, реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва РФ, сприяв проведенню шести незаконних призовних кампаній кримчан.

Зазначені дії порушують заборону державі-окупанту примушувати цивільне населення служити у власних Збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

У разі, якщо суд визнає провину «військового комісара», то йому загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України.

?Організація та проведення незаконних призивних кампаній кримчан до армії держави - окупанта: до суду скеровано...

Posted by Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя on Tuesday, June 29, 2021

Довідка: починаючи з 2015 року держава-окупант провела загалом 12 незаконних призовних кампаній, під час яких понад 28 тисяч кримчан незаконно призвані до її Збройних сил. Громадяни України, які не бажають проходити службу в ЗС РФ, зазнають кримінальних переслідувань. Таким чином окупанти продовжують змінювати демографічний склад населення півострова, оскільки кримчан фактично змушують залишати півострів для уникнення незаконного призову або кримінальної відповідальності за «ухилення» від служби в армії РФ.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму за травень відкрили 13 нових «кримінальних справ» щодо кримчан.