Прокуратура АРК оскаржує зупинення розгляду справи стосовно кримського екссудді Чорнобука через його мобілізацію

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Травня 2023, 14:33
Фото з відкритих джерел
Ліна Тимошина
30 Травня 2023, 14:33

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя оскаржує рішення суду про зупинення розгляду справи стосовно колишнього голови Апеляційного суду АР Крим через його мобілізацію.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури у Telegram.

Ми наголошуємо, що колишній голова Апеляційного суду АР Крим обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину - державної зради, - заявили у прокуратурі АРК.

У відомстві пояснили, що згідно з обвинувальним актом, він надавав допомогу рф у проведенні підривної діяльності проти України.

На виконання завдань ворога обвинувачений брав участь у переформатуванні судової системи в Криму відповідно до російського законодавства та закликав суддів до переходу на бік ворога під час активної фази окупації півострова, - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі нагадали, що 16 травня на судовому засіданні сторона захисту заявила клопотання про зупинення судового провадження у зв’язку з призовом обвинуваченого на військову службу. Відповідно суд ухвалив рішення про зупинення судового розгляду на час його мобілізації.

Відтак, наступного дня після отримання ухвали - 24 травня, прокуратура автономії звернулась до Київського апеляційного суду зі скаргою на зазначену ухвалу суду, оскільки, згідно з інформацією сторони захисту, вид та місце служби обвинуваченого не заважає йому брати участь у судовому процесі, зокрема, у відеоформаті, - зазначили у прокуратурі.

У відомстві додали, що обвинувальний акт щодо колишнього голови Апеляційного суду Криму перебуває на розгляді Печерського районного суду з листопада 2019 року.

Зазначимо, що, вочевидь, йдеться про колишнього кримського суддю Валерія Чорнобука, обвинуваченого у державній зраді.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними ЗМІ, колишній кримський суддя Валерій Чорнобук, обвинувачений у державній зраді, зміг мобілізуватися до Збройних Сил України у Дніпрі. Та використати це для зупинення судового розгляду своєї справи у Києві.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 листопада 2018 року Валерій Чорнобук був вперше заарештований на два місяці за підозрою у державній зраді. На момент окупації Криму він очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв'ю ЗМІ Чорнобук розповідав, що сприяє переходу кримських судів на судочинство на законодавство росії. Лекція Чорнобука, яку він читав кримським суддям про норми Конституції росії, була зафіксована на відео.