Прокуратура АРК повідомила про підозру 5 підприємцям з Криму, які забезпечували роботу окупантів

Новини України та світу
Шевчук Микола
29 Березня 2023, 17:08
Шевчук Микола
29 Березня 2023, 17:08

Прокуратура Автономної республіки Крим  та міста Севастополя повідомила про підозри ще 5 підприємцям, які співпрацювали з державою-окупантом та забезпечували роботу окупаційних правоохоронних структур в Криму. Їхні дії кваліфіковано як колабораційна діяльність (ч. 4 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомляєпресслужба відомства.

Зокрема, санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.

У 2022 році підозрювані уклали контракти на поставку товарів та надання послуг з окупаційними установами, що фінансуються з державного бюджету рф: «слідчим ізолятором № 1 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим та м. Севастополю»», «виправною колонією № 2 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим та м. Севастополю»», «кримським філіалом «Краснодарського університету МВС РФ», «Центром господарського і сервісного забезпечення МВС по Республіці Крим»» та «Регіональним центром з підготовки до військової служби і військово-патріотичному вихованню» («Крымпатриотцентр»).

Майже всі послуги були надані у рамках державного оборонного замовлення ворога. Внаслідок злочинних дій підприємці загалом отримали з держбюджету РФ понад 12 млн російських рублів (понад 5,8 млн грн). Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в АР Крим, - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, наразі судами вже розглядаються 13 обвинувальних актів за фактами колабораційної діяльності в Криму, повідомлено про підозри ще 20 особам.