Прокуратура АРК повідомила про підозру кримському «судді», який сфабрикував справу з «побиттям беркутівця»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 14:27
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 14:27

Прокуратура АРК повідомила про підозру «судді» незаконно створеного «Київського районного суду» міста Сімферополя.

Як інформує пресслужба прокуратури Криму, «суддя» порушив закони та звичаї війни.

Повідомляється, під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний, нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни, брав безпосередню участь в реалізації політики держави-окупанта, спрямованої на переслідування громадян України в Криму.

Вказаний «суддя» протягом квітня-травня 2015 року здійснював кримінальне переслідування українського активіста у сфабрикованій справі щодо нібито умисного спричинення останнім легкої шкоди здоров’ю працівнику кримського спецпідрозділу «Беркут» 18 лютого 2014 року на Майдані Незалежності у Києві, — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, продовжуючи поширення пропагандистського міфу держави-окупанта щодо «злочинних дій» учасників Євромайдану в Києві, підозрюваний, порушуючи заборону застосовувати кримінальне законодавство РФ на окупованій території, незаконно засудив українського активіста до чотирьох років і двох місяців позбавлення волі.

Таким чином, «суддею» було незаконно застосовано кримінальне законодавство РФ. Досудове розслідування триває. Прізвище підозрюваного прокуратура не називає.

Як повідомляли «Кримські новини», прокуратура АРК повідомила про підозру чотирьом жителям Криму, які в березні 2014 року викрадали і катували координаторів і прибічників кримського Євромайдану.