Прокуратура АРК розпочала розслідування стосовно «керівника» штабу «Юнармії»

Новини України та світу
Алла Трапезова
06 Жовтня 2021, 20:42
Алла Трапезова
06 Жовтня 2021, 20:42

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя отримала дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно «керівника регіонального штабу «Юнармії» окупованого Севастополя, повідомили в прес-службі відомства на своїй сторінці в Telegram.

В прокуратурі заявили, що 16 червня 2021 року вказаному громадянину України було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Як розповіли в відомстві, «Юнармія» – дитячо-юнацький військово-патріотичний рух під патронажем Міністерства оборони РФ, який почав діяти на півострові після окупації. Підозрюваний у 2016 році, очолив регіональний штаб «Юнармії» м. Севастополя.

Зазначений «керівник» ставить собі за мету «виростити покоління, здатне не тільки захищати вітчизну зі зброєю в руках, а й відстоювати інтереси Росії в мирних сферах». Своїми діями він порушив закони та звичаї війни.

Нагадаємо, координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник раніше зазначала, що кількість кадетських класів, де займаються суто військовою підготовкою дітей в окупованому Криму, суттєво збільшилась. Нині їх вже більше ста. При цьому так звана "Юнармія" залучила до своїх заходів щонайменше десять тисяч дітей.