Прокуратура АРК скерувала до суду справу «судді», причетної до переслідування активіста

Новини України та світу
Хельга Полтавка
24 Травня 2021, 16:48
Хельга Полтавка
24 Травня 2021, 16:48

Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувальний акт стосовно «судді», яка причетна до переслідування одного з проукраїнських активістів в окупованому Криму.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Як зазначається, за результатами спеціального досудового розслідування колишня суддя Сімферопольського районного суду АР Крим, після окупації півострова у 2014 році, зрадивши присязі судді, перейшла на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта, обійнявши посаду «судді Сімферопольського районного суду Республіки Крим».

Обвинувачена незаконно здійснювала правосуддя на території півострова, керуючись при цьому законодавством РФ і надаючи своїми діями допомогу іноземній державі в проведенні підривної діяльності на шкоду суверенітету та територіальній цілісності України.

Разом з тим, обвинувачена брала безпосередню участь в кримінальному переслідуванні одного з українських активістів.

Зокрема, «суддя» незаконно продовжила строк тримання під вартою активісту, якого окупаційні правоохоронці незаконно звинувачували у «поширенні забороненої інформації за допомогою інтернет-радіо», — йдеться у повідомленні.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Як повідомляли «Кримські новини», прокуратура АРК повідомила про підозру кримському «судді», який сфабрикував справу з «побиттям беркутівця».