Прокуратура АРК заочно судитиме співробітників ФСБ за переслідування журналістів в Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 15:10
Асіф АлієвQHA
28 Березня 2023, 15:10

Прокуратура Автономної Республіки Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох співробітників окупаційного УФСБ Росії по Республіці Крим і міста Севастополю, які переслідували українську журналістку в Криму.

Обвинувачені були працівниками Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, після тимчасової окупації півострова у лютому 2014 року, зрадивши присязі, перейшли на бік ворога, обійнявши посади старшого слідчого-криміналіста та спеціаліста І категорії (експерта) сформованих окупаційною владою підрозділів «УФСБ Росії по Республіці Крим і місту Севастополю».

Реалізуючи політику держави-окупанта щодо згортання свободи слова, утисків та порушення прав журналістів у Криму, "правоохоронці" здійснювали кримінальне переслідування української журналістки у зв’язку з її професійною діяльністю, а саме за публікацією статей, у яких об’єктивно висвітлювалися події на території півострова після окупації.

У рамках сфабрикованої «кримінальної справи», з метою здійснення психологічного тиску, у березні 2015 року «слідчі» незаконно проникли до квартири потерпілої та її батьків у Красногвардійському районі Автономній Республіці Крим.

Всупереч волі власників житла, погрожуючи застосуванням насильства у разі опору або непокори, незаконно провели обшук, висуваючи вимоги щодо надання фактично відсутніх речей та документів. Також ними були вилучені речі та документи, які належали особисто журналістці і могли бути пов'язані зі здійсненням нею професійної діяльності.

У результаті незаконних дій окупаційних правоохоронців потерпілій обмежено в’їзд на територію півострова. Дії обвинувачуваних кваліфіковано як: ▫️переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, здійснюване групою осіб за попередньою змовою (ч. 2 ст. 171 КК України); ▫️незаконне проникнення до житла, незаконне проведення в ньому обшуку з погрозою застосування насильства (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 162 КК України) ▫️державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція найтяжчої статті передбачає позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років. Спеціальне досудове розслідування здійснювалось СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі.