Прокурор у Ростові-на-Дону просить посадити сліпого кримчанина на 18 років

Новини України та світу
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 16:52
Фото: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
27 Січня 2023, 16:52

Прокурор Сергій Айдінов запросив 18 років для сліпого мусульманина Олександра Сізікова та по 14 років для політв'язнів — Аліма Суф'янова та Сейрана Хайрединова у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону у справі «Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

До дебатів суд перейшов без участі захисника Тараса Омельченка — він був відсутній через хворобу та не зміг передати свої доповнення до судового слідства.

Прокурор запросив 18 років позбавлення волі для Олександра Сізікова в колонії суворого режиму з першими 5 роками у в'язниці та роком обмеження свободи пересування. Аліму Суф'янову та Сейрану Хайрединову обвинувач запропонував призначити по 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з 4 роками обмеження волі, - йдеться у повідомленні.

У дебатах прокурор послався на те, що ноутбук Сізікова мав програми, якими він керував за допомогою голосу. Насправді підсудний користувався технікою за допомогою інших людей — на минулому засіданні він стверджував, що ноутбуком їм допомагав користуватися Костянтин Тумаревич.

Цю людину захист вважає прихованим свідком ФСБ у багатьох справах «Хізб ут-Тахрір». Їхнє спілкування відбувалося у 2015 році — Тумаревич активно та вільно користувався комп'ютером Олександра Сізікова якраз у момент спостереження за ним з боку спецслужб, - зазначили у "Кримській солідарності".

Також захисниця Ліля Гемеджі розповіла, що суд дозволив прокурору долучити посвідчення експертів слідства як показник їхньої кваліфікації, попри те, що його стадія подання доказів уже пройшла. Захисту в клопотанні про призначення повторної фонографічної експертизи через відсутність доказів кваліфікації фахівців раніше відмовили.

Наступне судове засідання призначене на 1 лютого, але Гемеджі та Омельченко не зможуть взяти у ньому участь через зайнятість в інших процесах. Суд відкладати слухання не став.

Як повідомляли QIRIM.News, незрячому кримчанину Сізікову та двом кримським татарам російський суд продовжив арешт на три місяці у справі «Хізб ут-Тахрір».

Нагадаємо, 7 липня 2020 року в Криму пройшли обшуки, під час яких було затримано Олександра Сизікова, Сейрана Хайретдінова, Аліма Суф'янова, Еміля ЗіядіноваІсмета ІбрагімоваВадима Бектемірова та Зекир'ю Муратова. Їх звинувачують в участі у діяльності партії «Хізб ут-Тахрір».