«Прокурор» в Криму запросив 10 років тюрми для кримського татарина за донати на український добровольчий батальйон

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2023, 12:13
Асіф АлієвQHA
29 Березня 2023, 12:13

У підконтрольному росії "Київському районному суді" міста Сімферополя "прокурор" запросив 10 років позбавлення волі для кримського татарина Аппаза Куртамета нібито за «фінансування незаконного збройного формування».

Про це повідомив правозахисний проєкт «Кримський процес».

«Згідно з версією обвинувачення, в суді була повністю доведена його вина в тому, що він нібито донатив на добровольчий батальйон «Крим» і мав наміри подібних дій для фінансової підтримки інших підрозділів. Під час судових дебатів прокурор запросив у судді Оксани Карчевської покарання для Аппаза Куратмета у вигляді 10 років позбавлення волі», - йдеться в дописі.

Зазначається, що захист під час дебатів звернув увагу «суду», що в матеріалах справи відсутні докази про те, що добровольчий батальйон «Крим» належить до незаконних збройних формувань. Сторона захисту закликала «суд» зупинити справу у зв'язку із відсутністю складу злочину, а якщо «суд» із цим незгодний, то перекваліфікувати справу та винести покарання, не пов'язане із позбавленням волі.

Нагадаємо, що зв'язок з Аппазом Куртаметом обірвався 23 липня 2022 року після того, як він заїхав на пункт пропуску «Чонгар», прямуючи з Новоолексіївки до родичів до Криму.

До 8 жовтня 2022 року про його місцеперебування та статус не було нічого відомо. Потім "суддя" "Київського районного суду" Сімферополя Віктор Крапко обрав щодо нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у зв'язку з підозрами у скоєнні злочину за ч.1 ст.208 КК РФ. Як повідомляв «Кримський процес», судове слідство у його справі розпочалося 17 лютого 2023 року. Справа була розглянута в ході 4 судових засідань.