Протести в Білорусі: ЦВК оголосила результати виборів, Мінський тракторний завод відповів на залякування, Захід не визнає перемогу Лукашенка

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
14 Серпня 2020, 17:52
Ольга ПолтавкаQHA
14 Серпня 2020, 17:52

У п'ятницю, 14 серпня, Центральна виборча комісія Білорусі оголосила остаточні підсумки виборів. Про це пише білоруське видання tut.by.

За даними ЦВК, на виборах президента Білорусі проголосували 5,8 млн виборців. Голоси розподілилися наступним чином:

  • Олександр Лукашенко – 80,1% (4 661 075 голосів);
  • Світлана Тихановська – 10,1% (588 622 голоси);
  • Андрій Дмитрієв – 1,21% (70 671 голос);
  • Анна Канопацька – 1,67% (97 489 голосів);
  • Сергій Черечень – 1,14% (66 613 голоси);
  • проти всіх – 4,59% (267 360 голосів).

Працівники Мінського тракторного заводу вийшли на акцію протесту у відповідь на залякування Олександра Лукашенка.

Вони вийшли з плакатом, на якому написано: "НЕвівці, НЕбидло, НЕнародець, ми працівники МТЗ, і нас не 20 людей, а 16 тисяч".

Сейм (нижня палата парламенту) Польщі попросив уряд прийняти політичних біженців з Білорусі. Про це заявила спікер сейму Ельжбета Вітек.

"Сейм Польської республіки звертається до польського уряду для надання гуманітарної допомоги жертвам переслідування в Білорусі, а також створення можливості швидкого прийняття політичних біженців з Білорусі", – сказала Вітек.

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступила за введення додаткових санкцій проти Білорусі за порушення демократії та прав людини.

"Нам потрібні додаткові санкції проти тих, хто порушив демократичні цінності або зловживав правами людини в Білорусі. Я впевнена, що сьогоднішня дискусія міністрів закордонних справ ЄС продемонструє нашу рішучу підтримку прав людей у Білорусі на основні свободи та демократії", – написала фон дер Ляєн.

Сейм Польщі ухвалив рішення про визнання фальсифікацій на виборах президента Білорусі. Про це повідомив нардеп від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

Прем'єр Чехії Андрій Бабіш вважає, що в Білорусі необхідно провести нові вибори президента.

"Президентські вибори в Білорусі повинні бути проведені знову. Вони повинні бути прозорими і відбутися в присутності іноземних спостерігачів", – сказав Бабіш.

Він додав, що білоруси потребують швидкої допомоги.

Президент Володимир Зеленський на тлі протестів і масових затримань в Білорусі закликав владу цієї країни утриматися від силового придушення акцій. Білорусь повинна знайти мирний вихід із ситуації.

Зеленський наголосив, що Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робить.

Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і насильства. Нам дійсно небайдуже. Ми дійсно переживаємо за все, що відбувається у Білорусі, – заявив він.

Як повідомляли «Кримські новини», сьогодні були звільнені українці Євген Васильєв, Костянтин Реуцький і Оксана Альошина. Також зараз ведуться переговори для звільнення ще одного українця — Романа Шишко, який знаходиться в ізоляторі міста Бреста.