Проти двох кримчан порушили кримінальну справу за антивоєнні написи

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Червня 2023, 15:34
Асіф АлієвQHA
08 Червня 2023, 15:34

Проросійський телеграм-канал «Кримський СМЕРШ» повідомив, що проти двох мешканців Керчі – Єгора Савченка та Михайла Жидкова – порушили кримінальну справу за антивоєнні написи.

На сайті Керченського міського суду є картка кримінальної справи, звинувачений у якій Єгор Савченко.

Його матеріали було передано судді вчора, 6 червня, проте стаття, за якою порушили справу, невідома.

Як пише інформаційно-аналітичний центр «Сова», мабуть, керчан звинувачують у вандалізмі за мотивом політичної ненависті (частина 2 статті 214 КК).

"Кримський СМЕРШ" повідомляє, що юнакам загрожує до трьох років колонії. Наразі обидва перебувають під домашнім арештом, хоча прокурор просив відправити їх до СІЗО.

Наприкінці травня «Кримський СМЕРШ» публікував відео з вибаченнями Савченка та Жидкова. Керчани плутано говорили, що малювали написи «радикального характеру» та «проукраїнські графіті».

Наприкінці роликів обидва сказали, що наразі підтримують російське вторгнення в Україну.

Адміністратор «Кримського СМЕРШу» та донощик Олександр Таліпов також публікував відео, на якому силовики в масках та з автоматами, ймовірно, увірвалися до квартири Савченка чи Жидкова. Двері в них один із омоновців вибив ногою.

Наприкінці відео силовик із шевроном із прапором СРСР на формі називає юнака «уїбищем» і силою витягує його з житла, тримаючи за капюшон толстовки.

Таліпов повідомляв, що керчани, «діючи у змові, наносили написи, що ображають Президента Росії, армію, учасників СВО, що заперечують територіальну приналежність Криму, а також містять українські нацистські гасла». Тоді, за інформацією донощика, їм призначили адміністративні арешти на 15 діб. Стаття, за якою складено протоколи, не уточнювалася.