«Протягом останніх тижнів світ віднайшов нових героїв. І ними стали громадяни України», - Джонсон

Новини України та світу
Ліна Тимошина
10 Квітня 2022, 10:37
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
10 Квітня 2022, 10:37

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном, який прибув до Києва. Глава держави подякував очільнику уряду Великої Британії за візит до України у важкий для нашої держави час. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента України.

Фото: пресслужба ОПУ
Фото: пресслужба ОПУ

Цей візит – прояв рішучої, вагомої, постійної підтримки України з боку Великої Британії. Ми цінуємо це й будемо пам’ятати», – сказав Володимир Зеленський.

Президент проінформував Бориса Джонсона про перебіг переговорів з Росією, а також про важливість надання Україні безпекових гарантій.

Фото: пресслужба ОПУ

Мирні домовленості мають передбачати механізм дієвих гарантій для нашої держави. Про це ми сьогодні також детально говорили. Розраховуємо, що Лондон у цьому процесі відіграватиме ключову роль для досягнення миру в Україні, це буде нашою спільною перемогою, – зазначив Зеленський у заяві для ЗМІ за результатами перемовин з очільником уряду Великої Британії у Києві.

Глава держави зауважив, що під час візиту до України Борис Джонсон міг на власні очі побачити, яких втрат і руйнувань зазнала наша країна внаслідок російської агресії.

Висновок один, наш спільний – ми маємо ще більше тиснути на Російську Федерацію, тиснути дієвою допомогою в захисті від Росії, потужно тиснути санкціями. Я дякую Великій Британії, яка продовжує ці потужні санкції, постійно нарощуючи пакети, і так само допомагає Україні, посилюючи нашу оборонну спроможність, – сказав Президент.

Зі свого боку Прем'єр-міністр Великої Британії відзначив мужність народу України в боротьбі з російською агресією.

Протягом останніх тижнів світ віднайшов нових героїв. І ними стали громадяни України, – наголосив він.

Борис Джонсон зазначив, що воєнні злочини, скоєні російською армією в Бучі, Ірпені та інших українських містах, завдали нищівного удару по репутації російської влади. Він висловився за необхідність надання Україні всебічної підтримки, насамперед економічної та оборонно-військової.

Джонсон повідомив, що його країна хоче допомогти Україні в розмінуванні територій, разом з партнерами постачатиме обладнання, новітні технології, надаватиме розвідувальну інформацію.

Фото: пресслужба ОПУ

Також він висловився за посилення спільного з іншими партнерами економічного тиску, інтенсифікацію санкцій проти Росії. Зокрема, за його словами, йдеться про вплив на можливості РФ використовувати її енергетичні ресурси.

Допомога Великої Британії Україні включатиме 120 одиниць бронетехніки та нові протикорабельні ракетні комплекси. Про це повідомляє пресслужба британського уряду.

Прем'єр-міністр заявив про нову військову допомогу у вигляді 120 одиниць бронетехніки та нових протикорабельних ракетних комплексів, щоб підтримати Україну на цьому вирішальному етапі, коли триває незаконне вторгнення Росії, – йдеться у повідомленні уряду Британії.

Це озброєння буде надано на додаток до високоякісної військової техніки на суму 100 мільйонів фунтів стерлінгів, включно із зенітними ракетами Starstreak, 800 протитанковими ракетами й високотехнологічними баражуючими боєприпасами для високоточних ударів, йдеться у повідомленні.

Як повідомляли QIRIM.News, 9 квітня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прибув до Києва. Його візит розпочався з тет-а-тет зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським.