«Протягом тижня-двох Кабмін ухвалить нормативно-правові акти, які остаточно відкриють усі дороги до дії закону про корінні народи», - Чубаров

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Серпня 2022, 11:11
Ліна Тимошина
09 Серпня 2022, 11:11

Найближчим часом Кабінет міністрів України має ухвалити нормативно-правові акти, які відкриють шлях до дії закону про корінні народи. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час брифінгу до Міжнародного дня корінних народів світу.

За його словами, Меджліс разом із Державною службою України з етнополітики та свободи совісті, юристами та представниками інших корінних народів світу відпрацювали проєкти нормативно-правових актів. Оскільки деякі статті закону потребують нормативно-правового регулювання.

Ці проєкти підготовлені, були узгоджені з усіма міністерства і відомствами, вони передані у секретаріат КМУ (…) У нас є велика надія, що КМУ найближчими днями, протягом, можливо, тижня-двох ці нормативно-правові акти схвалить, і ми перейдемо на інший етап, пов'язаний з реалізацією прав корінних народів України, - сказав Чубаров.

Голова Меджлісу відзначив особливу роль держави, яка попри процеси, пов'язані із захистом української незалежності, приділяє увагу цим питанням.

Ми працюємо над програмами, які пов'язані з десятиліттям мов корінних народів світу, це десятиліття оголошено з 2022 року ООН. І Україна є однією з тих держав, яка активно бере участь у цих програмах, - зазначив Чубаров.

Нагадаємо, 9 серпня Україна відзначає Міжнародний день корінних народів світу. 1 липня 2021 року ВРУ ухвалила Закон "Про корінні народи України".

Як повідомяли QIRIM.News, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час брифінгу до Міжнародного дня корінних народів світу сказав, що у лавах захисників України є багато представників корінних народів України, які стримують ворога. За його словами, з часом про цих людей буде більше інформації.