«Противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганщини, кожен метр української землі там политий кров'ю», - Залужний

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Червня 2022, 09:02
Фото: сторінка Фейсбук Головнокомандувача ЗС України
Ліна Тимошина
13 Червня 2022, 09:02

Противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганської області. Про це заявив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, інформуючи Голову об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі про поточну оперативну обстановку. Про чергову розмову з американським колегою Залужний розповів у Фейсбук.

Противник сконцентрував головні зусилля на півночі Луганської області. Він масово застосовує артилерію і, на жаль, має десятикратну вогневу перевагу. Але, попри все, ми продовжуємо утримувати позиції. Кожен метр української землі там политий кров‘ю, але не тільки нашою, а й окупанта, - сказав Залужний.

За його словами, складною є ситуація, зокрема, у місті Сєвєродонецьк. Туди ворог перекинув до 7 батальйонно-тактичних груп. Попри щільний вогонь, українським захисникам вдалося зупинити противника.

Зазнаючи невдач на Луганському напрямку, російські окупаційні війська відновили обстріли житлових кварталів Харкова, що вимагає від нас адекватних дій, - зазначив Головнокомандувач ЗСУ.

Збройні сили РФ продовжують обстрілювати артилерією та мінометами підрозділи українських сил оборони у Чернігівській та Сумській областях. Українські захисники ведуть вогонь у відповідь.

На окремих напрямках ми перейшли до контрнаступальних дій. Станом на сьогодні маємо ширину фронту 2450 км, з яких на 1105 км ведуться активні бойові дії, - наголосив Залужний.

Він вкотре повторив генералу Міллі своє прохання - у найкоротші терміни допомогти нам отримати більше артилерійських систем калібру 155 мм. Також поділився зі своїм візаві стратегічними цілями Генерального штабу Збройних Сил України.

Розуміння стратегії нашої збройної боротьби та проведення операцій допоможе забезпечити прозорість взаємин з партнерами, чіткі та зрозумілі кількісні та часові рамки міжнародної технічної допомоги, про яку ми просимо, - зазначив Залужний.

Сторони обмінялися думками про хід передачі та застосування вже наданого озброєння, провели аналогії з ленд-лізом часів Другої світової війни та обговорили сценарії подальшого розвитку ситуації.

Як повідомляли QIRIM.News, 12 червня Президент Володимир Зеленський сказав у відеозверненні, що набралося вже 2606 ствердних відповідей на запитання, чи потрібні Україні сучасні системи протиракетної оборони, у вигляді різних російських крилатих ракет, які вдарили по українських містах.