«Провели психіатричну експертизу та не дають зателефонувати рідним» — адвокат Полозов зустрівся з політв’язнем Яцкіним

Новини
Ірина Требунських
30 Травня 2020, 13:27
Ірина Требунських
30 Травня 2020, 13:27

Адвокат Микола Полозов розповів про зустріч із жителем окупованого Криму Іваном Яцкіним, якого в Росії підозрюють нібито у «шпигунстві». Зустріч відбулася під час проведення слідчих дій, адже наразі існують складнощі з проходом адвокатів в СІЗО «Лефортово» у Москві, передає «Укрінформ».

Правозахисник розповів, що через карантинні обмеження в «Лефортово» в день проходить максимум дві людини. «З огляду на те, що всього з утримуваними в цьому СІЗО працюють близько 80 адвокатів, це дуже мало. І така ситуація вкрай ускладнює роботу захисту», — пояснив адвокат.

Як виявилося, вже місяць тривають проблеми з передачами для політв’язня: їх не можна ні відправити поштою, ні передати у вікно, і Яцкін не може отримати навіть таксофонної картки. У місцевому кіоску їх також не продають, тож кримчанин не може зателефонувати близьким, на що має право.

Через протиепідемічні заходи під час зустрічі Полозов і його підзахисний були в захисних окулярах, комбінезонах, масках і рукавичках. При цьому адвокат відмітив, що комбінезон Яцкіну видали поношений, а захисні марлеві маски почали видавати лише цього тижня, по одній в день.

Політв’язень розповів, що для запобігання поширенню COVID-19, окрім щотижневого миття хлоркою камери, більше ніяких заходів не вживають. «Цибулю, яку раніше додавали до раціону, тепер не видають», — додав Яцкін.

Стало відомо, що стосовно Яцкіна була проведена психолого-психіатрична експертиза на початку травня. За його словами, вивозили одним днем в інститут Сербського, тобто амбулаторно, — сказав адвокат.

Також кримчанина перевели в іншу камеру. Тепер з ним утримується та ж людина, яка раніше була сусідом по камері одного з українських військовополонених моряків.

Полозов розповів, що слідчі заходи продовжать і наступного тижня.

Протягом найближчих двох тижнів має відбутися засідання суду щодо продовження терміну утримання Яцкіна під вартою, який закінчується 16 червня.

Як повідомляло QHA media, громадянин України та житель Криму Іван Яцкін був викрадений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово». Про те, що Яцкін затриманий, нікому не було відомо. Тільки наприкінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Увесь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиничній камері СІЗО «Лефортово».

Росія звинувачує Яцкіна у державній зраді у формі шпигунства. За версією слідчих ФСБ, він збирав у Криму і передавав владі України інформацію, що становить державну таємницю РФ. За цим звинуваченням йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Московський міський суд 14 квітня відхилив апеляцію на продовження арешту жителю окупованого Криму Івану Яцкіну. Згідно з рішенням російського суду, політв’язня Яцкіна триматимуть під арештом до 16 червня.