Провокація РФ або чому у мобілізованих з Росії нашивки з турецьким прапором

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Жовтня 2022, 15:46
Асіф АлієвQHA
18 Жовтня 2022, 15:46

Оголосивши часткову мобілізацію, Кремль відправляє на війну з Україною велику кількість національних меншин країни.

У мережі Інтернет випливло відео, де мобілізовані солдати разом із нашивкою Z мають нашивку турецького прапора.

Ряд користувачів Інтернету, не розбираючись у тюркських мовах, встигли охрестити відеоролик як участь турецьких добровольців у так званій «спецоперації» РФ.

При цьому ясно, що говорять люди у військовій формі не літературною турецькою мовою, а його говіркою, говіркою народу турків-ахиска (турків-месхетинців).

На представників цього народу вказує і той факт, що вони вільно говорять російською, що також не притаманні туркам, що вирішили поїхати до РФ воювати проти України.

Річ у тім, що в Росії, в його південній частині проживає більша частина турків-месхетинців (до 100 тисяч осіб). Найбільші громади турків-месхетинців мешкають у Ростовській області, Краснодарському, Ставропольському краї, а також у республіці Кабардино-Балкарії. Вони, як і народи Кавказу, є гарматним м'ясом для російського командування.

Співрозмовник QIRIM.News близький до влади Туреччини повідомив, що мета цього відео — посіяти провокацію та зародити хибне сприйняття турків.

«Це турки-ахиска з Краснодарського краю. Вони часто використовують прапор Туреччини, завдають татуювання з турецькими національними знаками», - сказав він.

За словами джерела, два тижні тому привезли тіло загиблого в Україні військового турока-ахиска. Його труна була закутана турецьким прапором.

«Путін відправляє на фронт не росіян, а чеченців, турків-ахиска, татар, якутів, башкир тощо. До Турецької Республіки ці люди не мають жодного відношення», - наголосив наш співрозмовник.