"Причетність до батальйону Номана Челебіджіхана можна повістити на будь-якого кримського татарина", - Барієв

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Серпня 2022, 15:39
Ескандер Барієв
Асіф АлієвQHA
15 Серпня 2022, 15:39

За останні пів року росія визнала батальйон імені Номана Челебіджіхана терористичною організацією та відкрила шлях до нових репресій.

Про це у коментарі QIRIM.News заявив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

Він зазначив, що росіяни посилюють уже останні 2 роки своє репресивне законодавство.

"За ці пів року росія визнала батальйон імені Номана Челебіджихана терористичною організацією. Таким чином, за причетністю до батальйону можна повести на будь-якого кримського татарина. Тільки за останні пів року ми бачимо масові арешти як на території окупованих районів Херсонської області, так і в Криму. людей звинувачують у причетності до батальйону", - зазначив він.

Раніше аналітик Крим.SOS Євген Ярошенко також заявив, що переслідування кримських татар у справі батальйону імені Номана Челебіджихана проводиться через їхню підтримку України і це зручна стаття проти тих, хто висловлює незгоду з діями окупаційної влади в Криму.

Нагадаємо, за 160 днів повномасштабного вторгнення російська окупаційна влада заарештувала мінімум 10 людей за звинуваченнями у нібито участі в кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджіхана.

Зазначимо, з 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 3 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана. 29 квітня співробітники ФСБ затримали у Криму учасника «Батальйон імені Номана Челебіджіхана». Згідно з офіційним повідомленням затримано мешканця Херсонської області 1991 року народження, проте його ім'я не розголошується.

Нагадуємо, що 1 червня 2022 року, верховний суд рф визнав«Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджіхана» терористичною організацією. Зараз відомо про мінімум 16 політв’язнів, яких звинувачують у нібито участі в цьому батальйоні. Десятеро з них були затримані вже після 24 лютого 2022 року.