Прикордонники повідомили, як абітурієнти з окупованих територій можуть уникнути покарання за в'їзд з Росії

Новини України та світу
Хельга Полтавка
18 Червня 2021, 19:01
Хельга Полтавка
18 Червня 2021, 19:01

Абітурієнти з тимчасово окупованого Криму і Донбасу змушені в'їжджати в Україну через територію Росії, оскільки окупанти не пропускають дітей на КПВВ.

Про це повідомило міністерство освіти і науки (МОН).

В'їзд мешканців окупованих територій в Україну через територію РФ є адміністративним порушенням, але, як заявили в МОН, адміністрація ДПСУ рекомендувала прикордонникам розглядати мету в’їзду на підконтрольну Україні територію для вступу до вишів та супровід вступника як обставину, що може звільнити особу від адміністративної відповідальності.

Водночас представник ДПСУ Олег Бойко пояснив, що рішення карати чи не карати абітурієнта за порушення правил перетину кордону будуть ухвалюватися індивідуально для кожної ситуації.

У нас доведено до органів ДПСУ, які здійснюють прикордонний контроль, про те, що є така проблема. Відповідно, інспектори, при розгляді документів та обставин в'їзду абітурієнтів за малозначимістю цього правопорушення, можуть закривати провадження, — пояснив він.

Бойко зазначив, що під час перетину кордону в такий спосіб абітурієнтам потрібно мати якомога більше документальних підтверджень мети в'їзду в Україну.

Треба пояснити, що це абітурієнт, який їде вступати, що має документальне підтвердження. Рішення приймає безпосередньо посадова особа на пункті пропуску. Чим більше буде доказових документів, тим легше буде прийняти рішення звільнити особу від відповідальності, — додав прикордонник.

У МОН також нагадали, що документальним підтвердженням мети в’їзду для вступу до закладів освіти та супроводу вступника може бути і запрошення на участь у ДПА (Державна підсумкова атестація, — прим. ред.) або випробуваннях для вступу через освітні центри «Крим-Україна» і «Донбас-Україна».

Наразі громадяни України, які перебувають у зонах тимчасової окупації, вимушені перетинати державний кордон України без дотримання встановлених норм, за що чинним законодавством України передбачено певну адміністративну відповідальність.

Напередодні МОН звернулося до Держприкордонслужби з проханням розглянути питання щодо незастосування заходів адміністративного впливу на громадян України, які мають бажання вступити на навчання до закладів фахової передвищої та вищої освіти за програмами «Донбас-Україна» і «Крим-Україна», і надати роз’яснення.

Нагадаємо, для організації вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти через освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» затверджений новий порядок прийому осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях Криму і Донецької та Луганської областей.

Як повідомляли «Кримські новини», Міносвіти оприлюднило інструкцію для вступників у 2021 році.