Прикордонники затримали на адмінмежі так званого «ополченця Криму» з медалями і нагородами

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2021, 14:52
Ліна Тимошина
22 Вересня 2021, 14:52

На контрольному пункті в’їзду-виїзду «Каланчак» прикордонники виявили громадянина України, який входить до так званої організації «союз ветеранов свободного полка народного ополчения Республики Крым». Про це повідомилиу Херсонському прикордонному загоні.

Чоловік 1957 року народження прямував з тимчасово окупованого Криму на материкову частину України. Під час огляду його речей прикордонники спільно з митниками виявили медалі «За заслуги перед отечеством», «За защиту Крыма», «5 лет крымской весне», «Крымская весна», які він отримав у 2014 - 2018 роки, та «завізовані» підписами президента РФ і представниками так званої влади Криму, - йдеться у повідомленні.

Крім того, як зазначають прикордонники, чоловік мав посвідчення учасника так званої кримської регіональної громадської організації «союз ветеранов свободного полка народного ополчения Республики Крым».В ході перевірки прикордонники з’ясували, що він брав активну участь у діяльності незаконних збройних формувань на території окупованого Криму, заворушеннях та нападах з метою захоплення підприємств, установ та державних організацій.

Про факт виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 260 КК України «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань», прикордонники повідомили представників Національної поліції та передали «ополченца» правоохоронцям, - зазначили в Херсонському прикордонному загоні.

Як повідомляли «Кримські новини» 6 вересня, лише за вихідні адміністративну межу з окупованим Кримом загалом в обох напрямках перетнули 8299 осіб та 536 транспортних засобів.