«Путін готовий вторгнутися в Україну та розпочати кампанію у найкоротші терміни», — Блінкен

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
02 Грудня 2021, 11:00
Асіф АлієвQHA
02 Грудня 2021, 11:00

Президент Росії Володимир Путін готовий до повномасштабного вторгнення в Україну, але невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен заявив на брифінгу для журналістів, передає «РБК-Україна» .

Держсекретар наголосив на спробах Росії дестабілізувати ситуацію в Україні зсередини, і її готовність розпочати широкомасштабну військову операцію. За його словами, Москва вже використала аналогічний сценарій у 2014 році, окупувавши Крим та розв'язавши війну на Донбасі.

«Ми не знаємо, чи ухвалив президент Путін рішення про вторгнення . Але ми справді знаємо, що він здатний розпочати кампанію у найкоротші терміни, якщо так вирішить», — додав Блінкен.

Він уточнив, що незважаючи на невпевненість у намірах Путіна щодо України та відсутності дати можливого вторгнення, США та союзники мають бути готові до будь-якого варіанту розвитку подій.

«Крім того, необхідно зробити все, щоб Росія змінила свій курс», - наголосив Блінкен.

Раніше, державний секретар США на пресконференції за підсумками засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США у Вашингтоні заявив, що Вашингтон занепокоєний повідомленнями про незвичайні військові дії РФ біля України й ретельно стежить за ситуацією.